Najważniejsze – ubranka dla noworodka

 

Narodziny malucha są nie lada wyzwaniem dla osób, które nie mają jeszcze dzieci. W bardzo wielu przypadkach nie wiedzą one, jak wybierać ubranka dla noworodka i jak skompletować wyprawkę. Towarzyszą im obawy, że czegoś nie kupią i zwykle kupują kilka rzeczy, które później przenigdy się nie przydadzą. Należy zatem pamiętać, że wyprawka dla niemowlaka wcale nie musi być bardzo duża – na starcie zwykle wystarczy wyłącznie kilka kompletów ubranek , a oprócz tego priorytetowy zestaw kosmetyków i paczka pieluch jednorazowych.

Ubranka dla niemowląt są w chwili obecnej śliczne, kolorowe i aż kusi, by zabrać je ze sklepowych półek do domu. Należy jednakże pamiętać, że maluszki bardzo szybko rosną i w ciągu 3-4 pierwszych miesięcy życia najprawdopodobniej podrosną o dwa rozmiary ubranek. Z tego powodu, na starcie, w najmniejszym rozmiarze warto zakupić tylko 3-4 pajacyki dla niemowląt, wiele koszulek albo body i ewentualne spodenki, ponieważ za 2-3 tygodnie najmniejszy rozmiar ubranek będzie już za mały. A przy tym nie warto zakupować ogromnej ilości ubranek, gdyż może się okazać, że część wybranych ciuszków będzie dla nas niepraktyczna i będziemy woleć korzystać z innych ichniejszym typów.

Przygotowując wyprawkę dla niemowlaka, najlepiej jest zdać się na pomoc znajomych lub rodziny, która ma już dzieci i wie, co jest najpotrzebniejsze tuż po urodzeniu malucha. A przy tym można wyszukać takie informacje na wielu forach internetowych, na których posiadamy z całej Polski wymieniają się swoimi doświadczeniami i wzajemnie sobie doradzają, kiedy posiadają jakieś kłopoty z wychowywaniem dzieci.

 

Sprawdź: ubranka dla noworodka.

Dodaj komentarz