Dezynfekcja domu – ozonowanie

Dezynfekcja wnętrz użytkowych, lokalów usługowych, jak także domów czy mieszkań jest niezbędna, ażeby móc się cieszyć czystym powietrzem wolnym od alergenów czy drobnoustrojów. Niestety dezynfekcja na prawdę bardzo często wiąże się z użyciem silnych środków czyszczących, które źle wpływają na nasze samopoczucie. Drażni nas ich ich silny zapach, zdarza się też, że wywołują zatrucie.

O ile więc interesuje nas bezpieczna metoda skutecznej dezynfekcji, warto zainteresować się opcją, jaką jest ozonowanie mieszkania.
Na czym polega ozonowanie?
Ozon to gaz, który wykazuje silne właściwości dezynfekujące. Eliminuje bakterie, wirusy, pleśnie oraz grzyby. Jak wykazano, likwiduje patogeny z 50 razy większą skutecznością niż wykorzystywany do dezynfekcji chlor. W związku z tym ozon stosowany jest także do oczyszczania wody pitnej czy czyszczenia basenów. Co bardzo ciekawe, ozonowanie domu umożliwia również na usunięcie z niego nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego oraz nieorganicznego. Dzięki tej metodzie pozbędziemy się między innymi nieprzyjemnego zapachu dymu papierosowego a także woni spalenizny. Ozonowanie daje możliwość nie tylko i wyłącznie na efektywną i stateczną dezynfekcję wnętrz z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i patogenów, niemniej jednak także na odświeżenie powietrza, co korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Takie skuteczne oczyszczanie powietrza podnosi komfort użytkowania domu jak też wpływa na poprawę stanu naszego zdrowia. Jeżeli już więcej niepokoi nas stan powietrza w naszym domu, warto korzystać z usługi – ozonowanie mieszkania. Z całą pewnością efekt nas zadowoli.

Sprawdź: ozonowanie domu.

Dodaj komentarz