Jak sprawdzić numer vin auta?

Zakup używanego samochodu z rynku wtórnego powinien być poprzedzony sprawdzeniem numeru identyfikacyjnego auta, czyli numeru vin. Nie musimy się natomiast martwić, ponieważ jest to bardzo proste dzięki stronom internetowym, na których w trzech krokach sprawdzimy sprawozdanie dotyczący historii pojazdu na bazie numeru identyfikacyjnego auta.
Co nam da sprawdzenie numeru identyfikacyjnego auta?
Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że taki numer identyfikacyjny składa się z 17 znaków, są to zarówno litery, ale również cyfry.

Jest to unikalny identyfikator, który pozwala nam sprawdzić markę, model, jak też rok produkcji czy kraj pochodzenia danego samochodu. Sprawdzenie numeru vin to rozwiązanie zarówno dla osób kupujących samochody używane, które pragną pozyskać pewność, że samochód nie wywodzi się z kradzieży, a zatem w przypadku jego zakupienia nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Jest to jednakże rozwiązanie, z którego korzystają także osoby sprzedające samochód, taki sprawozdanie na podstawie numeru identyfikacyjnego vin można zademonstrować kupującemu, a więc zwiększyć swoją wiarygodność. Sprawdzenie numeru vin poprzez wyszukiwarkę internetową jest bardzo proste, wystarczy że wpiszemy numer identyfikacyjny, a w kilka chwil zostanie nam wyświetlony sprawozdanie, który rozwieje nasze wątpliwości dotyczące pochodzenia danego auta. A dodatkowo, możemy numer vin sprawdzić w całości za darmo, jak też za opłatą zamówić rozszerzony raport dotyczący historii pojazdu. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz więcej osób myślących o zakupie używanego samochodu kontroluje numer vin.

Polecam: https://sprawdz.vin

Dodaj komentarz