Marketing dla firmowej strony internetowej

Nie ma chyba wątpliwości, że osobom zajmującym się prowadzeniem stron www zależy na ich jak największej popularności. W każdym razie, taki powinien być cel każdego webmastera oraz dodatkowo administratora serwisu. W związku z tym, właściwie każdy się chyba zgodzi, że skuteczne promowanie strony w internecie musi zagwarantować nam dopływ nowych odbiorców.

Oczywiście, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jak więc przyciągnąć na naszą stronę jak najwięcej wartościowych i zaangażowanych czytelników?
Głównie musimy wiedzieć, że większość nowych odbiorców trafi do nas dzięki reklamie, poleceniu lub dzięki odnalezieniu naszej strony w wyszukiwarce. Jeżeli już chodzi o tradycyjną, płatną reklamą to ze stuprocentową pewnością jest to bardzo rozsądna i skuteczna forma, niemniej jednak nie dla wszystkich. Po pierwsze, skuteczna reklama w postaci spotów reklamowych lub bannerów na popularnych serwisach internetowych jest bardzo droga. Po drugie w sytuacji niektórych niszowych treści, klasyczne działania marketingowe nie przysporzą nam nowych czytelników. Z kolei upowszechnianie strony przez polecenie jest bardzo efektywne w przypadku, gdy polecającym jest zaufany bloger czy dziennikarz. Na nieszczęście, aby pozwolić sobie na taką promocję powinniśmy mieć odpowiednie kontakty, które ciężko uzyskać na samym początku działalności. Optymalnym i najskuteczniejszym sposobem na rozpowszechnienie nowych serwisów internetowych jest pozycjonowanie stron. Daje możliwość ono na pozyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, po wpisaniu przez internauty frazy, czyli hasła pasującego do oferowanej przeze mnie treści. Aby być jak najlepiej widocznym w wynikach potrzebne nam będą kompleksowe działania optymalizacji strony pod wyszukiwarki, czyli działania seo. Rzecz jasna, jeżeli oferujemy wysokiej jakości tekst, która jest linkowana i udostępniana w różnorakich miejscach, to nasza będzie atrakcyjna z perspektywy wyszukiwarki i znajdzie się wysoko w wynikach. Jednakże dodatkowe linkowanie oraz uporządkowanie strony dodatkowo uatrakcyjni nasz serwis w oczach robotów wyszukiwarek.
Sprawdź: pozycjonowanie Częstochowa.

Dodaj komentarz