Sadzenie krzewów

Założenie swojego sadu owocowego nie jest wcale skomplikowane. Przede wszystkim trzeba posiadać stosownie przygotowaną ziemię a ta ziemia musi być spulchniona i nawieziona. Nawóz jest zwłaszcza ważny w sytuacji roślin bardzo wymagających.

Jeśli roślina jest wymagająca, to trzeba jej zagwarantować odpowiednią ilość składników pokarmowych, które są konieczne dla jej rozwoju. Np orzech włoski jest taką rośliną, która nie wymaga bardzo dobrej gleby, niemniej jednak w okresie wzrostu sadzonki bardzo dobrze byłoby, gleba była jak najlepsza.
Im lepsza będzie gleba dla takich sadzonek, tym szybciej te sadzonki wyrosną i tym będą później bardziej odporne. Orzech włoski Jacek a także inne odmiany orzechów, drzewek owocowych i krzewów hoduje się lub wprost w ziemi, przy czym ta ziemia musi posiadać bardzo dobrą jakość, albo w doniczkach wypełnionych specjalnym podłożem. Uprawa w doniczkach jest nieco bardziej intuicyjna, niemniej jednak wyłącznie wtedy, gdy mamy niedużo tych doniczek a także miejsce, gdzie można osłonić doniczki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W sytuacji plantacji bezpośrednio na dworze trzeba bardzo mocno dbać o rośliny, aby nie zniszczyły ich wiatry, śnieg, mróz, czy grad. Zapewnienie odpowiednich warunków gwarantuje, że krzewy owocowe a także inne rośliny będą miały odpowiedni pokrój i będą wystarczająco silne, aby przyjąć się w nowym miejscu. Roślina musi być de facto silna, ażeby zaadaptować się do innych warunków glebowych i atmosferycznych. Słaba może bardzo szybko zmarnieć i należało będzie kupić nową.
Więcej informacji: szkółka drzew owocowych.

Dodaj komentarz