Popularne odmiany orzecha włoskiego

O posiadaniu własnych i przepysznych orzechów włoskich w swoim ogrodzie marzy dużo osób. Jest to dość łatwe w uprawie drzewo, które potrafi przynieść nam sporo przyjemność oraz dodatkowo praktycznie co roku dobre zbiory. Orzech włoski na nieszczęście posiada jedną wadę, a mianowicie niestety długi czas oczekiwania.

Na przepyszne orzechy będziecie musieli poczekać dosłownie dziesięć lat. Warto jednak wykazać się cierpliwością i zasadzić swój własny orzech, gdyż po dziesięciu latach będziecie delektowali się co roku kilogramami własnych orzechów włoskich. Na początku warto wyszukać orzech włoski szczepiony, który perfekcyjnie przyjmie się w waszym ogródku. Najwyższej jakości drzewko ze szkółki zdecydowanie sprawdzi się najlepiej i przez wiele lat będzie perfekcyjnie rosło w waszym ogrodzie.
Orzechy szczepione przez fachowców cieszą się największą popularnością w gronie sadowników, którzy idealnie wiedzą, że są to zdecydowanie najlepsze drzewka. Bez wątpienia szkółki posiadają troszkę wyższy cennik za swoje drzewka, jednakże będą to na pewno świetnie wydane środki finansowe. Jeżeli już chcecie mieć za kilka lat własne własne, smaczne orzechy, to warto postawić na orzech włoski Jacek. Ta odmiana słynie z posiadania co roku wielu orzechów , a ponadto jest niesamowicie odporna na niskie temperatury , a oprócz tego szkodniki. Kupując tą popularną odmianę będziecie praktycznie posiadali stu procentową pewność, że za kilka lat w waszym ogrodzie pojawią się wasze własne orzechy. Na pewno wówczas wszyscy domownicy podziękują wam za pomysł zasadzenia kilka lat wcześniej swojego orzecha włoskiego.
Więcej informacji: Orzechy szczepione.

Dodaj komentarz