Ekologiczne odkażanie – ozonowanie

Ozonowanie to innowacyjna forma odkażania, która nie wymaga stosowania chemii. W tej metodzie stosuje się jedynie ozon, czyli silny przeciwutleniacz. Ozon odróżnia się bardzo silnym działaniem bakteriobójczym.

Jest w odkażaniu znacznie szybszy i skuteczniejszy od popularnego chloru. Prócz tego, ma zdolność niszczenia nie tylko i wyłącznie bakterii, ale także niektórych wirusów, pleśni, grzybów, patogenów różnego rodzaju, tlenku węgla roztoczy, a dosłownie gryzoni i owadów.
Gdzie stosowane jest ozonowanie?
Stosowanie ozonu do odkażania jest metodą ekologiczną, w związku z tym zakres zastosowania tej metody jest bardzo szeroki. W przeciwieństwie do odkażania z zastosowaniem silnych związków chemicznych, jest to metoda całkowicie bezpieczna i przyjazna środowisku naturalnemu. Powinno się też wspomnieć, że ozonowanie nie tylko i wyłącznie niszczy drobnoustroje a także patogeny, niemniej jednak też usuwa źródło nieprzyjemnych zapachów, co ma spore znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania gabinetów lekarskich a także weterynaryjnych, barów restauracji oraz kawiarni. Właśnie dlatego ozonowanie szczecin zyskuje coraz większą popularność, a coraz więcej branż otwiera się na tę nową metodę skutecznego ekologicznego odkażania. Jeżeli już zatem jesteśmy właścicielami lokalu gastronomicznego i tradycyjne metody usuwania zanieczyszczeń nie spełniają naszych oczekiwań, warto skorzystać z oferty ozonowanie pomieszczeń szczecin. W ten sposób nie tylko usuniemy najmniejsze z zanieczyszczeń, łącznie z wszystkimi drobnoustrojami, niemniej jednak pozbędziemy się również nieprzyjemnych zapachów.
Warto sprawdzić: ozonowanie łodzi.

Dodaj komentarz