Wycena przedsiębiorstwa

Usługi finansowe świadczone są przez biura aktuarialne, które dokładają wszelkich starań, by sprostać oczekiwaniom wręcz najbardziej wymagających klientów, którzy potrzebują dokładnej i szybkiej analizy czy także wyceny. Należy zaznaczyć, że takie usługi obejmują realizację obowiązków takich jak wycena spółki, która potrzebna jest na przykład w przypadku transakcji kupna lub sprzedaży, jak też fuzji czy także podziału.
Usługi z zakresu wyceny finansowej – co powinno się mieć świadomość tego?
Głównie trzeba zaznaczyć, że takie usługi muszą być świadczone przez doświadczonych ekspertów, a więc licencjonowanych aktuariuszy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wykonywania wycen finansowych a także aktuarialnych jak również opracowywania modeli inwestycyjnych zastosowanych dla firm reprezentujących różnorodne branże.

Warto tutaj dodać, że wycena firmy potrzebna jest nie tylko w sytuacji jeżeli myślimy o kupnie lub dystrybucji firmy, ale także w przypadku, kiedy toczy się na przykład proces układowy likwidacyjny czy także upadłościowy. Wskazane jest przeprowadzenie takiej wyceny również w przypadku jeżeli pragniemy zoptymalizować przedsiębiorstwo pod względem podatkowym. Dodatkowo możemy też liczyć na usługi takie jak wycena marki, znaku towarowego czy również innych wartości prawnych i niematerialnych np takich jak relacje z klientem. Wyceniane są też rezerwy przeznaczone na przykład na koszty, które są wymagane w sytuacji napraw gwarancyjnych. Ponadto możemy także liczyć na usługę związaną z wyceną rezerw zastosowanych na świadczenia pracownicze.

Sprawdź: wycena marki.

Dodaj komentarz