Kuoka – ciekawostki

Jeśli szukamy wiarygodnych a także sprawdzonych informacji na temat różnorakich interesujących gatunków zwierząt, to na 100 procent warto odwiedzić stronę internetową, gdzie znajdziemy rzetelnie przygotowane artykuły. Ostatnio ogromne zainteresowanie wzbudza gatunek kuoka krótkoogonowa, która zamieszkuje Australię a także znajdujące się w pobliżu wyspy.
Co warto mieć świadomość tego na temat kuoki krótkoogonowej?
Na początku należy wyjaśnić, że zainteresowanie tym zwierzęciem spowodowane jest w głównej mierze obecnością narastającej liczbie memów i fotografii tego sympatycznego gatunku zwierzęcia.

Powinno się podkreślić, że jest to gatunek należący do rodziny kangurowatych. Jak się okazuje, kuoka jest torbaczem tożsamo jak kangury. Jednakże w przeciwieństwie do kangurów odróżnia się niewielkimi rozmiarami, waży mniej więcej 3 kg. Cechą jedyną w swoim stylu tego zwierzęcia jest krótki ogon. Powinniśmy posiadać jednakże świadomość, że ze względu na własne niezbyt duże wymiary wcale nie jest to gatunek dopuszczony do hodowli amatorskiej. Wynika to wprost z faktu, że kuoka krótkonoga zagrożona jest wyginięciem, a tym samym objęta jest też ścisłą ochroną. Spore zainteresowanie wzbudza również behawior od tego gatunku, ponieważ cechą niepowtarzalną jest to, że samica w przypadku zagrożenia może wykorzystać własne młode, by wytworzyć sobie szansę na ucieczkę. Jest to dość nietypowe zachowanie, które polega na rzucaniu młodymi. Warto mieć na uwadze również o tym, że jest to gatunek, który dobrze sobie radzi w skomplikowanych warunkach terenowych, a więc na przykład bez dostępu do wody i jedzenia.

Sprawdź również informacje na stronie: kuoka.

Dodaj komentarz