Jak upiększyć ogród – krzewy ozdobne

W każdym ogrodzie muszą wyszukać się rośliny ozdobne. Cudownie zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z dobrymi przyjaciółmi oraz rodziną, niemniej jednak też miejsce, w którym odpoczywamy po trudnym dniu w pracy a także zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc dołożyć wszelkich starań, by było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez ładne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest sporo gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko i wyłącznie pięknie wyglądają, niemniej jednak także uzupełniają dokładnie sprecyzowane style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli dobrze testuje się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących interesujące kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna odnaleźć się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Wyróżniają się cudownymi kwiatami. A przy tym, są to rośliny proste w uprawie, zatem wręcz osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją też na balkonach w donicach. Powinno się pamiętać, że hortensje doceniają glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Pobudzająca ciekawość gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy adekwatnej pielęgnacji osiąga wręcz kilkanaście metrów wysokości. Co bardzo ważne, dobrze znosi brak słońca.

Źródło informacji: Kostrzewa Sina.

Dodaj komentarz