Ekologiczne rozwiązania – biokominki

Coraz więcej osób pragnie cieszyć się ciepłem bijącym od płomieni ognia w kominku. Na rynku Istnieje sporo dostępnych rozwiązań, zarówno dla domów jak i mieszkań. Ostatnio szczególną popularnością cieszą się biokominki.

Jest to rodzaj ekologicznych kominków, w których wykorzystuje się specjalne paliwo. Ogromną dużą zaletą kominków ekologicznych jest brak dymu oraz bardzo łatwy montaż, który nie wymaga połączenia z szybem wentylacyjnym. W związku z tym biokominki można stosować w mieszkaniach. Dużą popularnością cieszą się piece wolnostojące, które można przemieszczać w dowolne miejsce.
Kominki – co jeszcze należy wiedzieć na ich temat?
Aby móc cieszyć się ogniem z kominka, niezbędny jest wkład kominkowy. Wkłady kominkowe najczęściej są żeliwne albo stalowe. Dostępne są również wkłady wodne, które umożliwiają podłączenie do systemu ogrzewania mieszkania albo domu. Wkłady do kominów mają kształt paleniska i muszą być podłączone do systemu kominowego, czyli do wylotu spalin. Jeżeli nie mamy możliwości podłączenia urządzenia do wylotu spalin, wtedy możemy zastosować kominki elektryczne. Są to kominki, które imitują płomienie, do złudzenia przypominając prawdziwy ogień. Z całą pewnością przypadną do gustu wielbicielom kominków, którzy nie mogą korzystać już z tradycyjnych rozwiązań. Wrażenie ognia w kominkach elektrycznych wytwarzane jest dzięki zastosowaniu przyszłościowych technologii, między innymi mgły wodnej, ultradźwięków oraz diod LED. Choć kominki elektryczne pełnią w domu głównie funkcję dekoracyjną, to także wytwarzają ciepło.

Polecam: biokominki.

Dodaj komentarz