Mata grzewcza pod płytki

Jeśli zdecydowaliśmy się na elektryczne ogrzewanie podłogowe, to musimy wybrać odpowiednie elementy np tj. kable grzewcze czy także mata grzewcza pod płytki. Nie musimy się natomiast przejmować, ponieważ obecnie producenci oferują bardzo zróżnicowany wybór mat, a zatem pewnością uda nam się wybrać matę zarówno pod płytki ceramiczne jak również pod podłogę kamienną czy również drewnianą.
Maty do elektrycznego ogrzewania – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Nie ulega wątpliwości, że mata grzewcza to jeden z najważniejszych elementów całej instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego.

Jest to taki system, w którym nie wykorzystuje się kaloryferów, a ciepło rozprowadzane jest w sposób równomierny po całym pomieszczeniu przez pokrycie podłogowe. W takim systemie powinno się zastosować stosownie wybrane maty, które zalewane są wylewkę samopoziomującą. Warto pamiętać o tym, że folia grzewcza podłogowa powinna mieć odpowiednie parametry powiązane z pracą. Dlatego też niezbędne jest wybranie odpowiedniej mocy grzewczej. Taka moc powinna być wybierana przede wszystkim pod kątem rodzaju pokrycia podłogowego, niemniej jednak też właściwa do naszych indywidualnych preferencji związanych z komfortem termicznym w pomieszczeniu. W sytuacji podłóg kamiennych oraz płytek ceramicznych powinno się używać matę o większej mocy. Mniejsza moc może być stosowana w sytuacji podłóg winylowych czy drewnianych. Trzeba wspomnieć, że mata grzewcza z termostatem to wygoda użytkowania, ponieważ możemy regulować temperaturę z poziomu aplikacji na smartfonie.

Polecana strona: zestaw grzewczy podłogowy.

Dodaj komentarz