Jak działają folie grzewcze

Ogrzewanie elektryczne staje się coraz bardziej popularnym sposobem na dostarczanie ciepła do pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Dobrym rozwiązaniem w tej kwestii jest użycie specjalnych folii, które działają w technologii podczerwieni. Można je stosować w bardzo wielu miejscach, np jako ogrzewanie podłogowe pod panelami.

Folie grzewcze wyróżniają się dobrym wykorzystaniem energii, praktycznie ogół jej wypromieniowując w kierunku podłogi. Dzięki temu, wręcz jeżeli już nie mamy dobrej izolacji termicznej stropu bądź posadzki pod podłogą, to wciąż możemy cieszyć się dobrą efektywnością. Folie na podczerwień to zatem przede wszystkim oszczędność energii elektrycznej, dzięki temu że ciepło generowane jest ze starannością w tym miejscu, gdzie jest to najbardziej potrzebne.
Samo działanie folii jest bardzo łatwe. Posiada ona zatopione elementy grzejne w postaci małych drucików, które pod wpływem przepływu prądu elektrycznego mocno się rozgrzewają. Ich temperatura wynosi powyżej 100 stopni Celsjusza, dzięki czemu emitowana jest duża ilość promieniowania podczerwonego. Wydostaje się ono z folii wyłącznie w kierunku podłogi, co powoduje że ogrzewanie tego rodzaju jest tak bardzo ekonomiczne. Folie grzewcze na podczerwień układa się bardzo łatwo, są tanie w zakupie, a równocześnie ich trwałość to nawet kilkadziesiąt lat. Raz ułożone przykładowo. pod panelami podłogowymi lub glazurą w kuchni bądź łazience, będą służyć bezawaryjnie, zapewniając nam komfort i zawsze ciepłe stopy. Można je wykorzystywać też w wielu innych konfiguracjach, na przykład. jako ogrzewanie ścienne.

Zobacz więcej: folia na podczerwień.

Dodaj komentarz