Jakimi sprawami zajmują się adwokaci?

Kancelarie adwokackie oferują szeroki zakres usług, które są świadczone na rzecz osób fizycznych, jak też instytucji a także przedsiębiorstw. Specjalizują się w sporządzaniu opinii prawnych, wniosków a także umów. Ważną częścią ich działania jest doradztwo prawne, które umożliwia na rozwianie wątpliwości natury prawnej.

A przy tym, prawnik reprezentuje swojego klienta w sądach a także urzędach. A zatem występuje w jego imieniu w przypadku sporów sądowych.
W czym pomoże nam adwokat?
Zakres usług kancelarii adwokackich obejmuje różnorakie działy prawne. Są to w głównej mierze sprawy spadkowe, którymi zajmuje się spadek prawnik. Dotyczą one kwestii takich jak podział spadku, sprawy o unieważnienie testamentu, o wydziedziczenie czy powiązane z nabyciem zachowku. Warto wspomnieć również, że możemy korzystać z pomocy adwokata w sytuacji nadużyć a także nieprzestrzegania praw pracowniczych w miejscu pracy. Są to sprawy o mobbing, o odszkodowanie po bezpodstawnym zwolnieniu czy o wypłatę wynagrodzenia, które nie zostało przekazane pracownikowi na czas. Niemała część spraw dotyczy prawa cywilnego, są to między innymi sprawy alimentacyjne a także rozwodowe. Takimi sprawami zajmuje się rozwód adwokat. Są to też sprawy dotyczące ustalenia ojcostwa, ustanowienia kontaktów z dzieckiem, ustanowienia alimentów, czy sprawy powiązane z podziałem wspólnego majątku współmałżonków. Znaczna część spraw tyczy się prawa podatkowego oraz gospodarczego. Z takich usług korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy. Bardzo wiele firm korzysta ze stałej współpracy z adwokatem.

Więcej: zachowek adwokat gdynia.

Dodaj komentarz