Pomiar gęstości elektrolitu

Na nieszczęście zimą na prawdę często zdarza się tak, że nie możemy odpalić auta. Coraz częściej w takich sytuacjach winowajcom jest akumulator, który magazynując prąd stały odpowiada za rozruch samochodów, oraz za działanie systemów elektrycznych takich jak klimatyzacja czy komputer pokładowy. Wielu kierowców zaskoczonych jest niesprawnością techniczną akumulatorów, ponieważ nie sprawdzają jego stanu.

A jak się okazuje, jest to bardzo łatwe, ponieważ możemy wykorzystać tanie i dostępne w sklepach internetowych urządzenia, a mianowicie areometr do elektrolitu.
Dlaczego powinno się sprawdzać akumulatora?
Niestety nie jesteśmy w stanie odpalić samochodu bez sprawnego akumulatora. Co za tym idzie, warto sprawdzać jego stan techniczny, stosując łatwe i dostępne dla każdego rozwiązania, tj. tester do akumulatora. Jest to urządzenie warsztatowe, które dostaniemy w sklepach internetowych w niewielkiej cenie. Warto również wspomnieć o tym, że obsługa tego urządzenia jest bardzo prosta, więc bez problemu sobie z tym poradzimy. Dostępne na rynku testery wyróżniają się nie tylko i wyłącznie prostotą i funkcjonalnością, niemniej jednak też ergonomicznym uchwytem, który ułatwia jego obsługę. Co za tym idzie, tester gęstości elektrolitu pozwoli nam ocenić stan akumulatora, a zatem podejmiemy decyzję, czy powinno się go już wymienić, czy może jedynie zastosować nowy płyn technicznym. Stosując takie proste rozwiązania unikniemy kłopotliwych sytuacji, które na prawdę często zdarzają się, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy akumulatory najczęściej odmawiają posłuszeństwa.

Źródło: areometr do pomiaru gęstości elektrolitu.

Dodaj komentarz