Apteczka do samochodu

W zgodzie z bieżącymi przepisami prawa drogowego kierowcy aut osobowych nie mają obowiązki posiadania apteczki samochodowej, warto zdawać sobie sprawę jednak, że na każdym z nas spoczywa obowiązek udzielenia przedmedycznej pomocy ofiarom wypadku albo innych zdarzeń drogowych. Do udzielenia takiej pomocy konieczne są odpowiednie środki, a zatem warto bez względu na przepisy zadbać o odpowiednie wyposażenie auta, tj. apteczka samochodowa.
Apteczka samochodowa – co należy wiedzieć?
Na 100 procent warto mieć apteczką samochodową, która daje możliwość nam udzielenie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych czy innych zdarzeń.

Warto mieć na uwadze natomiast o tym, że jeżeli nasza apteczka wyposażona jest środki farmakologiczne to nie możemy ich podawać bez konsultacji z lekarzem czy ratownikiem. Warto wspomnieć także o tym, że na rynku znajdziemy różnorodne apteczki, na przykład tj. apteczka samochodowa DIN13164. Jest to apteczka w charakterystycznym czerwonym kolorze, która stworzona jest z mocnego wodoodpornego materiału. Nie zajmuje sporo miejsca, a jednocześnie wyposażona jest podstawowe elementy, tj. plastry z opatrunkiem, bandaże elastyczne, rękawiczki winylowe jednorazowe, chusta opatrunkowa, bandaże z kompresem, jest również sam kompres na rany czy dwie chusty trójkątne i koc termiczny. Zawartość apteczki to także nożyczki, jak także bardzo potrzebna rozpiska udzielania pierwszej pomocy. Jak się więc okazuje, DIN13164 apteczka powinna stanowić ważny szczegół wyposażenia każdego auta, jeżeli chcemy być przygotowani do udzielenia pierwszej pomocy.

Więcej informacji na stronie: DIN13164.

Dodaj komentarz