Regeneracja tkanek – tlenoterapia

Terapia podwyższonym stężeniem tlenu daje wymierne korzyści zdrowotne, w głównej mierze pobudzona jest produkcja kolagenu, jak też osteoblastów, czyli komórek, które odpowiadają za odbudowę tkanki kostnej, a zatem biorą udział w regeneracji organizmu po przebytych urazach. W dodatku, tlenoterapia to też sposób na to, ażeby cieszyć się młodym designem, a więc spowolnić proces starzenia się organizmu przejawiający się między innymi defektami skórnymi.
Jakie korzyści niesie tlenoterapia?
Tlenoterapia to szereg korzyści dla organizmu, zalecana jest osobom, które walczą z poważnymi schorzeniami, na przykład dotyczącymi układu kardiologicznego, niemniej jednak też mogą z niej skorzystać osoby, które pragną poprawić swoje samopoczucie czy wygląd.

Należy podkreślić, że normobaria to warunki podwyższonego ciśnienia, jak też podwyższonych stężeń gazów występujących w powietrzu atmosferycznym, a zatem tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru. Skutkiem zażywania sesji w takich specyficznych ustaleniach jest wzrost dotlenienia każdej komórki a także tkanki organizmu, co przekłada się na korzyści, między innymi tj. powiększenie wydolności ogólnej organizmu, zarówno w sensie fizycznym, jak również psychicznym. Wykazano, że sesje w komorach normobarycznych korzystnie wpływają również na stan układu neurologicznego. A przy tym, normobaria łódzkie świetnie wpływa na przyspieszenie leczenia urazów, a więc między innymi sprawia zmniejszenie obrzęków, redukuje stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, jak także korzystnie wpływa na niwelowanie stanów zwyrodnieniowych stawów.

Warto zobaczyć: komora normobaryczna.

Dodaj komentarz