Nie tylko zioła uzdrawiają

 

Każda poprawnie zaopatrzona zielarnia powinna posiadać w swoim asortymencie olej z czarnuszki. Posiada tak wiele właściwości prozdrowotnych, że nie ma możliwość go zabraknąć również w naszym domu.

Czym zasłużył sobie na miano „złota faraonów”?

Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo – można go porównać do skuteczności aspiryny (jednakowo działa czarci pazur). A przy tym pomaga chronić nerki i wątrobę – wspomaga regenerację narządów wewnętrznych.

Niemniej jednak to nie wszystko – obniża również poziom złego cholersterolu i glukozy we krwi. Dzięki temu zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2. Wykazuje a przy tym podobne właściwości jak olej arganowy, stosowany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Nic zadziwiającego, że starożytni Egipcjanie tak bardzo doceniali czarnuszkę. Co więcej ma również działanie lekko uspokajające i wspomaga walkę z bezsennością.

Najważniejsze jest jedna to, że nasiona czarnuszki oraz olej wykazują potencjalne działanie antynowotworowe. Niejeden sklep zielarski ma możliwość pochwalić się tym, że sprzedaje zioła na raka, niemniej jednak czy są one skuteczne?

Badania laboratoryjne potwierdziły, że olej z czarnuszki w rzeczywistości hamował rozwój komórek rakowych, a wręcz je niszczył. Posiada także zbawienny wpływ na mężczyźni i kobiety, które muszą skorzystać z radioterapii – łagodzą lub dosłownie zapobiegają niekorzystnym skutkom ubocznym naświetlania.

Olej z czarnuszki można stosować doustnie (1-2 łyżki na dzień), niemniej jednak posiada też bardzo pozytywne właściwości stosowany zewnętrznie na skórę. Pomaga walczyć z chorobami skóry, chroni przed poparzeniem słonecznym i przyspiesza gojenie ran.

Polecam spostrzec: bi.bran.

Dodaj komentarz