Pozycjonowanie jako element kampanii marketingowej

Wydaje się, że umieszczanie linków w tekście jest bardzo łatwe. Wystarczy wpisać odpowiednią komendę, zakryć treścią i wszystko gotowe. Z technicznej strony, jak najbardziej.

Problem polega na tym, że czytającymi strony internetowe nie są technicy, który oceniają wyłącznie prawidłowość zaprojektowania. Przeciwnie- strony internetowe przeglądają zwykli ludzie, którzy koncentrują się na informacji. Te same osoby bardzo nie doceniają, kiedy na siłę im się coś wciska, kiedy treść napisany jest jedynie po to, żeby wypromować coś innego. Bardzo szybko odchodzą od stron, gdzie przewijają się takie wątki. Trudno zresztą się dziwić- nikt nie pragnie żeby nadużywano jego zaufania. Użytkownik globalnej sieci internet wchodząc na stronę oczekuje, że spotka się z wartościową treścią, a nie krypto-reklamą. O ile ktoś potrzebuje podlinkować w tekście parę rzeczy, musi zrobić to umiejętnie.
Przede wszystkim, kryterium zasadniczym powinno być to, że chce się być fair. Znaczy to, że prawie każdy tekst powinien posiadać w sobie jakąś wartość. Ze stuprocentową pewnością, nie chodzi o to, by wszystko w internecie było maksymalnie profesjonalne. Kilka osób robi coś hobbystycznie, inni nie otrzymują za prowadzenie strony takiego wynagrodzenia, aby odpowiadało to najwyższej jakości. Jednakże niezależnie od tego, jak i za ile coś się robi, treść nie powinien być zlepkiem bezsensownych zdań. Nie powinien również mieć chwytliwych, nieprawdziwych tytułów. Pewnie wiele osób czytających natknęło się na ten podstawowy problem, gdy to tytuł obiecywał szokujące wiadomości, jednak rzeczywiście nie pokazywał żadnej dodanej wartości. Takie praktyki są godne potępienia.
Następnym ważnym kryterium jest naturalność. Linki powinny wpasowywać się w tekst. Po stronie piszącego stoi o tyle trudniejsze zadanie, że nawet gdy pisze jakiś tekst pod link, tekst powinien o niego zahaczać i wkomponowywać go jako część całości. Na pewno należy nad tym trochę pomyśleć, jednakże efekt jest świetny. Żadna osoba wszakże nie pragnie zapychać internetu bezsensownymi treściami, a w zasadzie jeżeli czytelnik już po pierwszym akapicie stwierdzi, że wszystko jest tylko pretekstem dla linku, niechętnie w niego kliknie. Polecam pamiętać o tych regułach.
Polecamy: seozaplecze.weebly.com.

Dodaj komentarz