O czym pamiętać tworząc sklep internetowy

 

Samo posiadanie sklepy onlinego niestety nie wystarczy – potrzeba jeszcze ciekawych produktów w niskich cenach, odpowiedniego marketingu, oraz oprawy wizualnej zachęcającej do kupna. By sklep zaczął przynosić prawdziwe zyski przedstawię kilka krótkich wskazówek:

  1. Pamiętaj o stabilności – dobry serwer pod sklep to kluczowe wymaganie. Mimo cierpliwości, oczekiwanie po około 30 sekund na załadowanie strony jest nie do zniesienia. Gorsze mogą być już jedynie niedociągnięcia spowodowane pracą serwera. Inwestycja w bardzo dobry jakościowo serwer zwraca się z w pewnych przypadkach, mimo, iż zwykle tego nie zauważamy.
  2. Nieskomplikowane płatności zachęcają do kupna – jeżeli produkt możemy kupić jedynie wykonujac kilka kliknięć, znacznie bardziej jesteśmy chętni do kupna. Bardzo ważna jest tutaj integracja dotpay – otóż dzięki niej formularze przelewu są wypełniane automatycznie na odpowiednią kwotę – oszczędza to czas klienta, a płatność jest szybciej odnotowana.
  3. Pozycjonowanie – wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania jest nawet niezbędna do ściągnięcia ruchu na własną stronę. Przed rozpoczęciem działań pozycjonerskich, polecam sprawdzić (chociażby przez propozycje słów głównych Wyszukiwarkę Adwords), które słowa kluczowe przyniosą najwięcej ruchu.
  4. Social Media – Rozwijanie własnego brandu poprzez działania promocyjne na portalach społecznościowych to wręcz obowiązek. Zastanówmy się – ludziom lajkującym naszą stronę automatycznie wyświetlają sięnasze posty – praktycznie darmowa reklama! Dobrze skonfigurowana, dopasowana do odpowiedniej grupy docelowej przyniesie dużo ruchu na stronę, a co za tym idzie wielu klientów.
  5. Bezpieczeństwo dla użytkowników – w dobie przekonania o wszelkich podsłuchach i wyłudzeniach informacji jest to bardzo ważna sprawa. Możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo naszych użytkowników zakupując właściwy certyfikat ssl, zaawansowanie szyfrujacy połączenie na linii klient-serwer.

Wymienione przez moją firmę porady sa tylko początkiem (aczkolwiek najbardziej istotnym) przekonania użytkowników do zakupu w naszym sklepie. Polecam jednakże skupić się na podstawach, ponieważ na dobrym fundamencie wybudujemy stateczne źródło zarobku.

Inne informacje: sklep betterment.

Dodaj komentarz