Różnego rodzaju kosmetyki naturalne

Bieganie to najprostsza i bardzo popularna w Polsce metoda aktywności fizycznej. Coraz więcej osób wcześnie rano lub po szkole czy pracy, zakłada dresy lub legginsy, sportowe buty i rusza na kilka kilometrów swobodnego truchtu lub ściśle zaplanowanego treningu.
I nie ma chyba w gronie biegowych amatorów lub zawodowców osoby, która nie twierdziłaby, że regeneracja jest równie bardzo ważna, jak bieganie.

Rozciąganie, rolowanie, moczenie zmęczonych nóg w zimnej wodzie albo – w razie konieczności – stosowanie maści na ból mięśni – to jedne z wielu form regeneracji między poszczególnymi treningami. Ponadto, sportowcy zawodowi regenerację zaliczają do elementów treningu i traktują tak samo poważnie, jak bieg czy inne aktywności, pozwalające przygotować szczytową formę.
Kilkutygodniowa przerwa od treningów, najczęściej raz w roku, tuż po jesiennym sezonie startowym nosi nazwę roztrenowania. Jest to czas na odpoczynek. Nie oznacza to jednakże, że w tym okresie czasu siedzi się na kanapie i objada pizzą czy leży do góry brzuchem, oglądając cały dzień seriale. Ten czas wykorzystywany jest na rozciąganie i rolowanie spiętych mięśni, może być też spożytkowany na ćwiczenia wzmacniające. Intensywne treningi mogą powodować masowe przeciążenia i mikrouszkodzenia kości, mięśni, stawów czy więzadeł, zatem warto dać organizmowi czas na ich naprawę. Biegacze wspomagają ten proces, używając automasaż mięśni, poprzedzony wcieraniem maści ziołowej. W zależności od posiadanego sprzętu i umiejętności, masaż może być manualny albo z użyciem wałków, piłeczek lub masażera.

Sprawdź: naturalny krem do twarzy.

Dodaj komentarz