Budowa bloga i jego promocja

Niejedna osoba marzy o tym, by gdzieś, kiedyś, w nieokresowej przyszłości założyć swojego bloga online lub stronę internetową i posiadać swój własny ‘kawałek Internetu’. W wielu tych ludziach jest pragnienie podzielenia się swoją wiedzą z jakiejś dziedziny, swoim hobby, pokazania galerii zdjęć czy amatorskich filmików, relacji z podróży i tym podobnych. Jednak kiedy coraz bardziej interesują się tym tematem i podejmują pierwsze próby założenia strony, okazuje się że to nie jest do końca tak proste jak mogłoby się wydawać.

W końcu inne strony, oglądane w sieci wydają się takie nieskomplikowane i przyjazne dla użytkownika… jednakże jedynie ich autorzy wiedzą, ile za tym prostym dizajnem kryje się linijek programu wpisanych przez programistę. Dla osób które przeraża taka sposobność, pozostaje jeszcze założenie bloga na darmowej platformie blogerskiej, z gotowym szablonem. A o ile i taka metoda im nie odpowiada, mogą w każdym momencie poprosić o pomoc specjalistę. Natomiast samo założenie strony to jeszcze nie wszystko, nawet jeśli zapełniona jest ciekawą, wartościową tekstem, musi być należycie upowszechniona w sieci, tak by mogła dotrzeć do niej jak największa ilość osób – tutaj przydatne będzie pozycjonowanie, które również da się wykupić u specjalistów, działających samotnie, albo w ramach agencji marketingowej. Dzięki temu w późniejszym czasie pisanie bloga będzie mogło zamienić się w pracę, za sprawą uzyskiwanych z niego dochodów.
Rodzaje dochodów osiąganych z blogowania Osoby posiadające blogi, w bardzo wielu przypadkach nie ukrywają, że ich popularność i częste odwiedziny użytkowników, wiążą się z uzyskiwaniem przez nich pewnych wypłat. W Polsce może nie jest to jeszcze aż tak popularne zjawisko, jednak w Stanach Zjednoczonych lub zachodniej Europie mamy wiele przykładów blogerów – milionerów. No właśnie, ale jak dochodzą oni do swoich fortun? Dochód uzyskiwany przez blogowanie można podzielić na 2 kategorie: bezpośredni i pośredni. O pierwszym możemy mówić wówczas, kiedy czytelnicy blogów sami płacą za coś, co na tej stronie się znajduje – na przykład możliwość ściągnięcia jakiegoś pliku, dostęp do określonej wiedzy, kursu czy ebooka itp. Dochód pośredni to taki, który uzyskiwany jest przykładowo przez wyświetlanie reklam albo afiliację. Jednakże aby można było mówić o jakichkolwiek dochodach, trzeba się nastawić na sporo pracy i cierpliwości.

Ten artykuł powstał przy współpracy z student.olsztyn.pl oraz przy wykorzystaniu wikipedia.org.

Dodaj komentarz