Wycinanie w betonie

W przypadku materiałów bardzo twardych, na przykład takich jak materiały skalne, granit, marmur, piaskowiec, jak też w przypadku betonu zbrojonego, asfaltu czy cegły trzeba stosować specjalne urządzenia, tj. wiertła z tarczami diamentowymi. Warto być świadomym o tym, że wycinanie otworów w betonie za pomocą zwykłej wiertarki doprowadzi nie tylko i wyłącznie do uszkodzenia urządzenia, niemniej jednak także do uszkodzenia betonu.
Jakie techniki używać w przypadku obróbki betonu?
Ze stuprocentową pewnością cięcie betonu na mokro to rozwiązanie innowacyjne, które jest bardzo często spotykane w przypadku prac budowlanych takich jak rozbiórki, wyburzenia czy prace wykończeniowe.

Specjalne wiertła diamentowe wyposażone są w system chłodzenia wodą, czyli umożliwiają pracę na mokro, zatem w sposób bezpyłowy. Nie powinno więc dziwić, że bardzo często wprowadza się takie techniki. Cięcie za pomocą techniki diamentowej dotyczy nie tylko betonu czy cegieł, ale też materiałów skalnych, a więc np płyt granitowych czy marmurowych. Należy pamiętać o tym, że wycinanie ścian, jak także wycinanie otworów w twardych materiałach wymaga stosowania urządzeń wytrzymałych, jak także charakteryzujących się wysoką precyzją wykonania. W ten sposób realizowane są np otwory przeznaczone na drzwi, okna, czy również klatki schodowe. Wiercenie w przypadku prac budowlanych realizowane jest nie tylko i wyłącznie w ścianach, ale też różnego rodzaju podłożach pod różnym kątem, dlatego niezbędne jest stosowanie wyrachowanych technologicznie urządzeń.

Więcej: cięcie i wiercenie w betonie.

Dodaj komentarz