Robotyzacja produkcji

Drogie koszty utrzymania pracowników
Wiele ludzi w teraźniejszych czasach narzeka na zarobki. Coraz częściej zarobki są porównywane z innymi państwami Unii Europejskiej i de facto nie wygląda to świetnie. Jednakże pracownicy nie zdają sobie sprawy jakie pracodawca ponosi koszty w związku z zatrudnieniem jednego pracownika.

Poza wypłatą są inne konieczne opłaty, których pracownik nie widzi. Chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie rentowe czy również ubezpieczenie emerytalne. Nic w tym zaskakującego, że pracodawcy poszukują oszczędności gdzie wyłącznie mogą. Jakiś czas temu najpopularniejszym tematem jest reedukacja kosztu pracy. Czy jest to w ogóle możliwe? W tej samej chwili się o tym przekonamy.
Robot pracujący na produkcji
Okazuje się, że już dawno mamy do czynienia z czymś takim co jest określane jako robotyzacja produkcji. Żyjemy tak faktycznie w czasach zupełnie nowe rzeczywistości. Pracownicy pracujący w dużych firmach nie pragną już wykonywać łatwych obowiązków. Podejście do pracy rzeczywiście się zmienia. Obserwujemy chociażby ograniczone zaangażowanie w pracę, mniejszą lojalność jak i także zwiększoną rotację w miejscu pracy. Wszystko to przekłada się na niższą jakość pracy. Okazuje się, że robot może sobie świetnie poradzić na roboczym stanowisku. Co jak co, ale właściwie każdy pracodawca będzie zadowolony. Robot robi wszystko wnikliwie, w każdym momencie jest gotowy do pracy oraz przenigdy się nie męczy. Co nam więc więcej potrzeba? Chyba już niczego.
Zobacz: Redukcja kosztu pracy.

Dodaj komentarz