Jeśli grasz w tenisa

Tenis ziemny jest sportem cieszącym się ogromną popularnością w naszym kraju wśród elit. Jest to bardzo drogi sport i zdecydowanie jeden z droższych, które moglibyśmy uprawiać. Na tą renomę tenis zasłużył sobie z de fakto wielu powodów.

Same lekcje gry w tenisa w grupie nie są zbyt drogie i posiadają stawkę podobną do innych sportów. Niestety, ale do tej stawki będziecie jeszcze musieli doliczyć wynajem kortu tenisowego, który wcale nie jest tani. Poza opłaceniem kortu , a ponadto zajęć będziecie musieli wyposażyć się w bardzo dobry sprzęt. Bez wątpienia każda firma tenisowa bardzo chętnie dostarczy wam najlepszy jakościowo sprzęt, jednak nie jest to drobna inwestycja. Zakupienie ubrania do tenisa, butów, rakiety , a oprócz tego naciągu wiąże się z wydatkiem od tysiąca do nawet dwóch tyś. złotych, jeśli od razu inwestujecie w wysokiej jakości produkty.
Kolejnym dość regularnym wydatkiem jest naciąg tenisowy. Każdy rozpoczynający gracz grający maksymalnie fwa razy na tydzień powinien co najmniej raz na dwa albo trzy miesiące wymienić naciąg w swojej rakiecie. Przy częstszej grze będziecie musieli o sporo częściej wymieniać naciąg. Po kilku tygodniach użytkowania rakiety struna tenisa staje się słabsza, co niestety sprawia, że musicie użyć większej siły do odbicia piłeczki. Przy długiej grze w tenisa jest to zatem całkowicie niedopuszczalne, gdyż będziecie o wiele szybciej się męczyć. Tenis ziemny jest niesamowicie wyczerpującym fizycznie sportem, zatem zdecydowanie nie potrzebujecie dodatkowego obciążenia.
Zobacz więcej: najlepszy naciag tenisowy.

Dodaj komentarz