Uprawa roślin ozdobnych w ogrodzie

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko i wyłącznie go dekorują, niemniej jednak również gwarantują odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z rodziną oraz znajomymi. Jednak ażeby rośliny dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, trzeba wziąć pod uwagę ich wymagania dotyczące gleby czy niezbędnej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny proste w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w stosownej porze roku, by rosły i cudownie kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do niemal dwóch metrów wysokości. A przy tym, może być szeroka nawet na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i na prawdę często jest wykorzystywana do wykonania żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, niemniej jednak kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Wspaniale kwitnącą rośliną jest również Budleja trójkolorowa, która osiąga dosłownie dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają wręcz do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, nawet do września. Nie ma dużych wymagań glebowych, ale powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeśli mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze własnego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to również roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Więcej informacji na stronie: Budleja trójkolorowa.

Dodaj komentarz