Rośliny ogrodowe

Na wiosnę warto odświeżyć swój ogród, wprowadzając nowe gatunki roślin. Taka odmiana sprawi, że ogródek odżyje. Pamiętajmy, że kontakt z naturą uspokaja i sprzyja relaksowi.

Choć z tego względu warto zadbać, aby nasz ogród był miejscem, gdzie z przyjemnością będziemy spędzać każdą wolną chwilę. By ten cel osiągnąć, należy wybrać odpowiednie rośliny. Trzeba podkreślić, że nie wszystkie gatunki bardzo dobrze sobie radzą na słabszych glebach. Niektóre potrzebują do rozwoju intensywnego podlewania a także żyznej gleby. Są natomiast rośliny niewymagające, które cudownie zakwitną dosłownie w ogrodach skalnych.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Bardzo oryginalną rośliną o ciekawym pokroju jest Rozplenica japońska, która osiąga dosłownie metr wzrostu. Posiada charakterystyczne sztywne pędy, na których osadzone są kwiaty. Kwiatostan przypomina puchaty ogon i wygląda naprawdę zjawiskowo. Jest to gatunek dosłownie wytworzony do posadzenia na rabatach. Świetnie sobie radzi też w ogródkach skalnych. Należy natomiast pamiętać, że szczególnie po posadzeniu wymaga odpowiedniego nawożenia. Warto jednakże zadbać o tę roślinę, ponieważ stanowi urozmaicenie każdego ogrodu. Dobrze sobie radzi w różnorakich ustaleniach też Imperata Red Baron, czyli trawa o charakterystycznym czerwonym zabarwieniu. Początkowo tylko końcówki listków są czerwone, jednakże prędzej czy później cała roślina jest już zabarwiona na intensywną czerwień. Jest to roślina o niedużych wymaganiach i łatwa w pielęgnacji. Jeżeli już zaś w ogrodzie mamy murki, warto pomyśleć o gatunku Dzwonek karpacki. Jest to roślina o pięknych niebieskich kwiatach.
Sprawdź tutaj: Dzwonek karpacki.

Dodaj komentarz