Korzyści z ogrzewania podłogowego frezowanego

Ogrzewanie podłogowe stanowi alternatywę dla systemów grzewczych z kaloryferami. I pod wieloma względami jest rozwiązaniem znacznie korzystniejszym. Głównie system rurek rozprowadzających ciepło, które jest rozmieszczony według schematu na całej podłodze, sprawia równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu.

W przypadku kaloryferów pomieszczenie jest podzielone na strefy ogrzane w różnym stopniu. Więc ogrzewanie podłogowe gwarantuje komfort termiczny. To jednak nie wszystko, ponieważ cyrkulacja powietrza w przypadku kaloryferów obniża także poziom wilgotności, co sprzyja rozprzestrzenianiu się szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Nie jest więc zaskoczeniem, że coraz więcej osób decyduje się na instalację ogrzewania podłogowego. Ciekawym rozwiązaniem w ramach tego systemu grzewczego jest ogrzewanie podłogowe frezowane. Warto więc poznać kilka informacji na jego temat.
Ogrzewanie podłogowe frezowane – o tym należy wiedzieć
Jest to rodzaj systemu grzewczego, którego montaż nie oczekiwania prowadzenia wykwintnych prac budowlanych. Nie trzeba zatem skuwać całej posadzki, aby uruchomić rurki grzewcze. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe polega na wycinaniu około dwucentymetrowych otworków w już wylanej posadzce. W ten sposób system jest zakładany bardzo szybko. W sytuacji mniejszych powierzchni prace mogą być zakończone w ciągu zaledwie jednego dnia. Co bardzo ważne, pył, który jest wytwarzany w czasie prac, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, więc nie uwalnia się do wnętrza.
Zobacz również: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Dodaj komentarz