Pożegnaj rdze i kamień

 

Chyba właściwie każdy z nas zna to uczucie, gdy po długich godzinach spędzonych na pracochłonnym szorowaniu naszej łazienki, nie widzimy zadowalających wyników. Pomimo naszych najszczerszych wysiłków umywalka i kran nie wyglądają tak jak dawniej. Taka sytuacja jest szalenie frustrująca i zniechęca do dalszych starań. Tak być nie musi, istnieją ponieważ zwyczajne i sprawdzone, domowe sposoby. Dzięki temu artykułowi szybko je opanujesz.

Jaki jest najlepszy patent na usuwanie kamienia z umywalki i kabiny? Każdy kto ogląda telewizję bez wątpienia zna na pamięć te promocji cudownych środków czystości, natomiast cena tych preparatów jest wygórowana, a skuteczność wątpliwa. Czy w związku z tym należy się poddać i zaakceptować nieestetyczne skazy na powierzchni umywalki? Z pomocą przychodzi tutaj łatwy ocet spirytusowy. Jego kwaśny odczyn rozbija strukturę osadów mineralnych tworzących kamień. Wystarczy wyłącznie zalać zabrudzone miejsca octem, a następnie zostawić na kilka godzin, aby kwas mrówkowy zawarty w occie, zrobił swoje.

Kiedy już nasze zlewy są błyszczące i nieskazitelne, uwagę zaczyna przyciągać zardzewiała i spatynowana armatura. Krany i wylewki tracą swój fabryczny, niepowtarzalny blask, gdyż warstwa niklu, którym zostały pokryte wyciera się, odsłaniając podatny na korozję stop brązu. Bogatsi mogą nabyć armaturę ze stali nierdzewnej, jednakże nam, codziennym śmiertelnikom pozostaje zastanawianie się czym wyeliminować rdzę. Na szczęście istnieje tani i powszechnie dostępny odrdzewiacz. Jest on dostępny w każdym sklepie spożywczym. Pewnie się zdziwicie, bo chodzi tu o najzwyczajniejszą w świecie colę.

Więcej: usuwanie rdzy.

One Comments

  • MartynaM

    czerwiec 19, 2015

    Cieszę się, że natrafiłam na ten tekst. Poszerzył on moją wiedzę i myślę, że zainteresuję się tym przedmiotem jeszcze bardziej.

Dodaj komentarz