Dywany czy wykładziny PCV?

To, w jaki sposób wykańczamy podłogę w danym pomieszczeniu w wielkiej mierze zależy od tego, jakie przeznaczenie ma dane pomieszczenie. O ile jest ono użytkowane częstokroć i przez wiele osób, rewelacyjnie jest zastosować na wykończenie podłogi materiał, który łatwo będzie utrzymać w czystości.

Takim na pewno są wykładziny PCV. Nie dość, że łatwo się je myje, to jeszcze nie ma dużego kłopotu z ich położeniem. Takie podłogi sprawdzają się w pomieszczeniach gospodarczych, w korytarzach i w kuchniach.
Wykładziny PCV wytwarza się w chwili obecnej w tylu wzorach i kolorach, że jest w czym wybierać. Kiedyś takie wykładziny kładło się też w łazienkach. Można je łatwo umyć i utrzymanie ich w czystości jest intuicyjne. Ten rodzaj wykończenia podłóg nie jest kosztowny. Tanie wykładziny PCV dostaniemy w każdym sklepie, gdzie znajdują się materiały do wykończenia podłóg. Może nie koniecznie musi to być hurtownia dywanów, ale salon gdzie sprzedaje się panele, wykładziny dywanowe i dywany na pewno będzie miał w swojej ofercie również wykładziny PCV. Takie wykładziny sprzedaje się na metry aktualne, więc odpowiedniopoprawnie jest znać wymiary pomieszczenia, do którego pragniemy kupić wykładzinę PCV. Zazwyczaj są one czterometrowe, więc taki wymiar trzeba brać pod uwagę, gdy zlicza się potrzebną ilość wykładziny. Wykładziny PCV raczej rzadko umieszcza się w salonach czy pokojach. Tutaj zwykle podłogi wykańcza się panelami, drewnem albo wykładziną dywanową. To pomieszczenia, do których nie wchodzi się prosto z dworu, zatem można sobie pozwolić na tego rodzaju wykończenie, bo nie będzie ono narażone na zbytnie brudzenie.
Więcej: hurtownia dywanów.

Dodaj komentarz