Drogie meble

Osoby, które zawodowo zajmują się opracowywaniem projektów dla wnętrz, wykorzystują w swojej pracy nie wyłącznie swoje upodobania, ale i te trendy, które w tej chwili są popularne. Zdarzają się im ponieważ tacy klienci, którzy pragną posiadać na przykład salon urządzony w stylu skandynawskim albo tacy, którzy wolą nowoczesne wnętrza.

W każdym przypadku muszą oni wykazywać się otartym umysłem i dużą pomysłowością. Nie właściwie każdy gdyż klient woli, aby w jego mieszkaniu znalazł się replika DSW. Jeśli nawet projektant jest nią zachwycony, to nie umieści jej w projekcie wyłącznie według własnego upodobani. Właściwie każdy projekt jest negocjowany z klientem i to on jest tu osobą, do której należy ostatnie zdanie.
Oczywiście nie brakuje takich zleceń, gdzie projektant dostaje wolną rękę. Klient ma do niego zaufanie i nie precyzuje szczegółowo swoich nadziei. Takie zlecenia zwykle poprzedza szczegółowa rozmowa z klientem, bo jeżeli już nawet nie posiada on ściśle określonych założeń, to projektant musi mieć świadomość tego, jak ma podejść do projektu, żeby ten spotkał się z aprobatą i nie wymagał zbyt wielu konwersji. W trakcie takich rozmów projektant nie pyta klienta o to, czy jemu podoba się lampa Tom Dixon. Raczej wypytuje o preferencje kolorystyczne. Takie posiadają bardzo ważne znaczenie w urządzaniu wnętrz i przygotowywaniu dla nich projektów. Nawet minimalne wskazówki ze strony klienta, posiadają dla projektanta kluczowe znaczenie. Wtedy łatwiej jest mu opracować projekt. Wówczas wie, że lampa Random będzie w nim odpowiednia i że spodoba się klientowi. Bo czasami najtrudniej pracuje się w chwili obecnej z takimi klientami.
Więcej informacji na stronie: fotel inspirowany egg.

Dodaj komentarz