Czy karnisze podwójne są praktyczne?

Karnisze to nic innego jak rurki, umiejscowione na specjalnych konsolach, które służą do ozdabiania okien. Na karniszach wiesza się firany i zasłony.

W współzależności od tego, jakie rozwiązania uwzględnił producent, karnisze sufitowe mogą umożliwiać wieszanie tkanin ozdobnych za pomocą żabek, szelek albo tuneli. W wielu firanach montuje się takżerównież oczka przelotowe i w takim wypadku żabki na karniszu są zbędne.
Choć moda na karnisze nieco osłabła, nadal nie brakuje domów, w których są one nieodzownym elementem dekoracji. Z karniszy zwykle rezygnuje się we wnętrzach nowoczesnych, gdzie ich właściciele posiadają lekka wersję do prania i prasowania firan i zasłon. Osoby takie karnisz mosiężny zwykle zastępują roletami, które umieszcza się bezpośrednio w ramie okiennej. Osób, które mają w swoich domach karnisze nadal jest kategorycznie więcej. Dla nich właśnie nieustająco opracowuje się nowe modele karniszy. Ten, kto je tworzy, czyli karnisze producent, nie wyłącznie zwraca uwagę na modne kolory czy wykończenia. Ci, którzy produkują karnisze starają się, żeby ich produkty spełniały zainteresowanie i potrzeby klientów. Bardzo w dużej liczbie przypadków więc oferuje się karnisze na wymiar, bo dzięki temu właściwie każdy ma możliwość wybrać karnisz stosowny dla siebie. Nie musi skracać ani zakupować więcej, ażeby starczyło na spore okno. To bardzo praktyczne rozwiązania. Teraz karnisze produkowane są w wielu kolorach. Dzięki temu ichniejszym wybór jest bardzo szeroki. Najbardziej popularny jest karnisz czarny, bo on pasuje do wielu wnętrz. Nie mniejszym natomiast powodzeniem cieszą się karnisze w kolorze starego złota i satynowe.
Polecam: karnisz biały.

Dodaj komentarz