Czy inwestycja w panele fotowoltaiczne się opłaca?

Stale powiększająca się liczba osób w naszym kraju decyduje się na zainstalowanie sobie na dachu paneli fotowoltaicznych. Są to instalacje przetwarzające energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki panelom słonecznym możliwe jest wytwarzanie prądu elektrycznego. Rzadko kogokolwiek stać na to, by stop procent zapotrzebowania na energię w domu było zapewniane przez fotoogniwa. Dlatego panele słoneczne służą co najwyżej jako uzupełnienie źródła energii.
Baterie słoneczne sprawiają, że możemy wydawać mniej pieniędzy na tradycyjne źródła pozyskiwania energii. Dodatkowo, stosując baterie słoneczne, przyczyniamy się do polepszania stanu naszego środowiska naturalnego.
Ponadto, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chętnie przeznacza coraz bardziej liczne środki na dofinansowywanie zakupu tego typu technice przez łatwe gospodarstwa domowe w naszym kraju. W Polsce aktualnie można dostać 40% dofinansowania na zakup instalacji wymaganej do uruchomienia fotoogniw w spersonalizowanej instalacji elektrycznej. W Polsce dotychczas prawie że 70 tyś osób zdecydowało się na zainstalowanie sobie baterii słonecznych w przydomowych ogródkach , a oprócz tego a dodatkowo na dachach budynków wielorodzinnych. W tej chwili rozpoczęły się nabory na kolejne dofinansowania z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Energia elektryczna z fotoogniw pozyskiwana jest do oświetlania klatek schodowych, prócz tego do ogrzewania suszarni w blokach wielorodzinnych w naszych ośrodkach miejskich. Korzystanie energii słonecznej do wytwarzania energii elektrycznej, znacząco ogranicza to koszty uzyskiwania takiej energii.

Zobacz także: fotowoltaika.

One Comments

Dodaj komentarz