Stan surowy, zamknięty, deweloperski

Musimy posiadać świadomość, że budowa domu składa się z kilku etapów, które w każdej sytuacji powinny być starannie wykończone, tak aby kolejny przebieg też bez najmniejszych problemów. Początek to w każdej sytuacji stan zero, następnie mówimy o stanie otwartym, zamkniętym a także na samym końcu stanie deweloperskim.
Etapy tworzenia domu – na co musimy zwrócić uwagę?
Należy pamiętać o tym, że każdy stan tworzenia domu składa się z konkretnych prac, które powinny być wykonywane w sposób fachowy z zastosowaniem stosownie dobranych materiałów.

Powinno się tutaj rozpocząć od tego, że po ukończeniu stanu zero przychodzi czas na stan surowy otwarty. Na tym etapie konstrukcja budynku powstaje bardzo szybko, wiąże się to z tym, że ukazują się zarówno ściany zewnętrzne, jak też wewnętrzne, budowana jest konstrukcja dachu, montowane jest także pokrycie dachowe czy schody wewnętrzne. Po zakończeniu prac na tym etapie rozpoczynają się prace w dalszym, a mianowicie w stanie zamkniętym. To między innymi instalacja okien, ale też parapetów, pojawiają się też drzwi zewnętrzne dzięki czemu nie trzeba budynku zabezpieczać na zimę. Jeżeli już obiekt wyposażony jest w garaż, to pojawiają się również drzwi garażowe. Prócz tego, posadzki podłogi a także ściany przygotowane są również do ostatecznych prac wykończeniowych. Po tym etapie jest stan deweloperski, czyli stan, w którym mieszkanie czy też dom wykończony jest pod klucz. Są to ostateczne prace wykończeniowe, które obejmują w głównej mierze malowanie ścian, niemniej jednak również instalowanie podłóg.

Warto zobaczyć: https://sobir.pl/stan-surowy-zamkniety-jaki-zakres-prac-obejmuje-ten-etap-budowy-domu/

Dodaj komentarz