Siedlisko – działka

Wiele osób, które marzą o własnym domu, zastanawia się, jaką działkę zakupić. Często można znaleźć w ogłoszeniach internetowych działki siedliskowe w atrakcyjnych cenach, warto wspomnieć natomiast o tym, że siedlisko to specjalny wydzielony grunt, który znajduje się na terenach wiejskich, a który przeznaczony jest jedynie pod budownictwo zagrodowe, a więc na przykład budynki mieszkalne, ale również zabudowania, które związane są z produkcją rolniczą.
Co warto wiedzieć na temat działki siedliskowej?

Uwzględniając wyżej podane informacje, działka siedliskowa przeznaczona jest pod tak zwaną zabudowę zagrodową, do której można zaliczyć zarówno obiekty mieszkalne, które powinny natomiast znajdować się w niewielkiej odległości od budynków gospodarczych przykładowo takich jak magazyny na płody rolne, czy stodoła lub stajnia. W praktyce znaczy to, że ten typ działki jest przeznaczony przede wszystkim dla osób prowadzących działalność rolniczą, ponieważ to rolnicy mają prawo do wznoszenia budynków na takiej działce. Pamiętajmy również o tym, że siedlisko może być nabyte przez osobę, która nie prowadzi działalności rolniczej, natomiast ukazują się tutaj kwestie prawne dotyczące sposobności wybudowania budynków na tym terenie. Jeżeli osoba zakupująca taką działkę nie posiada statusu rolnika, to odpowiednim wyjściem jest zakupienie działki, która ma już wydane pozwolenie na budowę, ponieważ takie pozwolenie przynoszone jest na nowego właściciela. Dlatego też działki siedliskowe są najczęściej kupowane przez osoby, które posiadają status rolnika.

Sprawdź: https://remont.biz.pl/dzialka/siedlisko-czyli-czym-jest-dzialka-siedliskowa-oraz-kto-moze-kupic-taka-nieruchomosc/

Dodaj komentarz