Maty grzejne pod brodzik

Jeżeli już myślimy o instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego, to pozostaje nam wybranie odpowiednich elementów takiej instalacji, takich jak kable grzewcze oraz maty. Elektryczne ogrzewanie podłogowe pod prysznicem może być z powodzeniem stosowane dokładnie tak samo jak w innych pomieszczeniach, powinniśmy jednak wybrać maty o odpowiednich parametrach a także stosownie zaizolowane przed niekorzystnym działaniem wilgoci.
Wybór maty grzewczej do łazienki – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy podkreślić, że producenci mat grzewczych oferują również maty przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach mokrych takich jak łazienka.

Ogrzewanie podłogowe pod prysznicem bez brodzika wymaga wykorzystania mat, które spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a więc są w odpowiedni sposób zabezpieczone są przed niekorzystnym działaniem wody. Warto pamiętać jednakże o tym, że sama instalacja zabezpiecza maty przed wilgocią, ponieważ używa się zarówno wylewkę, jak także warstwę kleju służącego do montażu. Trzeba wspomnieć również o tym, że maty grzewcze powinny być wybierane pod kątem rodzaju pokrycia podłogowego, a więc w przypadku płytek należy wybrać matę o większej mocy grzewczej niż w przypadku podłóg drewnianych. Ogrzewanie podłogowe pod brodzikiem to głównie wysoki komfort termiczny. Warto mieć na uwadze o tym, że w tym typie ogrzewania ciepło rozprowadzane jest równomiernie na kompletne pomieszczenie przez podłogę. A prócz tego, taki innowacyjny system grzewczy operuje na niższych temperaturach niż tradycyjne z użyciem kaloryferów.

Warto sprawdzić: Mata grzejna pod prysznic.

Dodaj komentarz