Izolacje budynków i osuszanie murów

W wyniku pojawienia się wilgoci w fundamentach oraz murach dochodzi do naruszenia warstwy izolacyjnej. Tradycyjne metody odtwarzania hydroizolacji wiążą się z odkopywaniem fundamentów oraz odsłanianiem murów budynku. Są to metody czasochłonne a także generujące znaczne koszty.

Na szczęście firmy oferujące osuszanie budynków poznań posługują się nowoczesnymi metodami, które nie ingerują w konstrukcję budynku.
Osuszanie budynków – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że izolacje budynków poznań muszą być w przypadku uszkodzenia w odpowiedni sposób wypełnione, tak ażeby zabezpieczyć fundamenty a także mury przed niekorzystnym działaniem wilgoci. Do osuszania budynków używa się różne metody. Jakiś czas temu coraz większą popularnością cieszę się iniekcje ciśnieniowe murów poznań. Jest to metoda, która polega na wywierceniu niedużych otworów, przez które dostarczane do murów są substancje uszczelniające, przykładowo żywice epoksydowe. Jest to metoda, która umożliwia naprawić oraz wytworzyć od początku hydroizolacje, bez konieczności naruszania konstrukcji czy fundamentów budynku. Nie jest więc zaskoczeniem, że ta technika jest coraz częściej wykorzystywana zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Na podobnej zasadzie projektuje się iniekcje krystaliczne fundamentów poznań. Jest to metoda polegająca na wstrzykiwaniu preparatów uszczelniających do fundamentów, które powodują zamykanie kapilar, czyli blokują możliwość dostania się wody do fundamentów. Jest to skuteczna forma, która nie wymaga naruszania fundamentów.

Warto zobaczyć: osuszanie budynków poznań.

Dodaj komentarz